ALOITUSSIVU | HISTORIA | GALLERIA | KUVA-ARKISTO | SUKUSEURA | UKK | LINKKEJÄ

 YLEISTÄ | SÄÄNNÖT | SUKUNEUVOSTO | JÄSENISTÖ | SUKUKIRJAT | MYYNTIARTIKKELIT | TOIMINTA

Sukuseuran jäsenistö

Suvun varsinaiset jäsenet (eli täysi-ikäiset sukuseuran jäsenet), heidän syntymävuotensa ja asuinkuntansa on lueteltu alla olevassa taulukossa.

Voit liittyä sukuseuran jäseneksi täyttämällä jäsenlomakkeen, tai ottamalla yhteyttä sukuneuvoston puheenjohtajaan tai sihteeriin. Jäsenmaksu on varsinaiselta jäseneltä 20 € ja perhejäseneltä 25 € kattaen myös puolison ja alaikäiset lapset. 

Mikäli olet jo jäsen, voit siirtyä vain jäsenistölle tarkoitetuille palvelusivuille. Näiden sivujen välityksellä voit muun muassa tarkistaa ja täydentää sukurekisterissä olevia omia tai tuntemasi sukulaisesi tietoja, luoda esi- ja jälkipolvikyselyjä (soveltuvin osin henkilökuvin varustettuina) sekä ladata maksutta sukukirjojen sähköiset versiot, sekä tutustua uuden sukuforumin tarjontaan.

Sukuseuraan kuulumattomat (myös suvun ulkopuoliset henkilöt) voivat tarkastella sukuluetteloa, jonka tiedot on pääosin rajoitettu vuoteen 1918.

Jäseniston asuinpaikat
Sukuseuran varsinaisten jäsenten asuinpaikat kartalla (2015). Napsauta karttaa nähdäksesi isomman version.
Nimi Jäsentunnus Syntymävuosi Asuinkunta
Alarotu Mirja AAFEFFIB 1948 Sastamala
Attar Hakim AAFEFFCEA 1970 Lahti
Bergsten Catharina AAFEAEADB 1967 Skövde
Björklund Johan ACAEBACCCC 1968 Inkoo
Björklund Lotte ACAEBACCC 1936 Inkoo
Björklund-Rissanen Karin ACAEBACCCA 1961 Inkoo
Danska Isa (Iisa) ACAEBAFB 1943 Kotka
Haavisto Pirjo ACAECAEFG 1953 Kiikka
Hakala Marja-Leena AAFEFFHA 1947 Tampere
Heikkilä Marja AAFEFFCCB 1963 Tampere
Heikkilä Mikko AAFEFFCCBB 1991 Helsinki
Heikkilä Sara AAFEFFCCBA 1990 Tampere
Heikkinen Elina ACAECAEFDA 1976 Pori
Hyppönen Elina ACAEBAABAB 1963 Espoo
Inki Joonas AAFEFEABAA 1991 Vaasa
Inki Salla AAFEFEABAB 1994 Oulu
Jukarainen Mikko AAFEAEGAA 1980 Mikkeli
Junnila Mirja ACBAAMBC 1948 Espoo
Kaasalainen Markku ACAECAEBD 1947 Ikaalinen
Kari Elvi AAFEABAA 1929 Tampere
Kiiveri Vuokko ACAECAEG 1924 Imatra
Kononen Mari AAFEFFGFA 1987 Forssa
Kononen Pekka AAFEFFGFC 1993 Forssa
Kononen Tuomas AAFEFFGFB 1991 Forssa
Koskela-Kokko Eija AAFEAJBB 1954 Tampere
Koskenkorva Kaisa-Leena AAFEFFLBB 1985 Pori
Koskenkorva Raakkel AAFEFFLB 1958 Pori
Kuusiniemi Pirjo AAFEFFJA 1948 Oulu
Kuusisto Tytti ACAFBCHD 1940 Uusikaupunki
Lehti Helmi AAFEFGE 1922 Pertteli
Lehtonen Laura-Liisa AAFEFFLBA 1980 Pori
Leino Helga AAFEFHB 1923 Vaasa
Lohikoski Tellervo AAFEFEBD 1949 Helsinki
Loimusalo (ent. Tihveräinen) Matti AAFEFFAD 1935 Lappeenranta
Lähdekorpi Liisa AAFEAIA 1935 Forssa
Maunula Kaleva AAFEFFLA 1956 Huittinen
Maunula Maija AAFEFFL 1929 Huittinen
Maunula Maria AAFEFFLAA 1986 Suttila
Maunula Oskari AAFEFFLAB 1991 Suttila
Metsälä Juha AAFEFFCBD 1967 Espoo
Metsälä Lauri AAFEFFCB 1 1933 Hämeenkyrö
Nordenswan-Laine Raija ACBAAJAA 1934 Helsinki
Nuutinen Pirjo ACAFBCIF 1953 Tampere
Ojainmaa Else AAFEFFGB 1948 Forssa
Ojainmaa Jaana AAFEFFGBA 1969 Surrey
Patja Paavo ACAFBCICAA 1998 Tampere
Patja Seppo ACAFBCIA 1939 Mikkeli
Patja Tiina ACAFBCICA 1971 Tampere
Piipponen Ulla ACAEBACCA 1931 Kotka
Pirttilahti Lotte AAFEFFICA 1974 Ylöjärvi
Pirttilahti Reetta AAFEFFICAA 1998 Ylöjärvi
Posio Kyllikki ACAFBBAF 1931 Heinola
Pääkkönen Helka ACBACECA 1939 Kerava
Rantanen Marja-Riitta ACAFBEACA 1953 Tampere
Ritakallio Eija AAFEFFGD 1951 Tampere
Ruokonen Johanna AAFEFFGBB 1976 Helsinki
Savela Toni AAFEFEACA 1975 Tampere
Savela Tuula AAFEFEAC 1935 Tampere
Soikkeli Heidi AAFEFFJBA 1989 Rovaniemi
Soikkeli Outi AAFEFFJB 1957 Rovaniemi
Stenberg Jessica ACAEBACCBBA 1979 Porvoo
Tapper Sirpa ACAFBEAAB 1955 Hyvinkää
Tengén Eino ACBAAMC 1919 Joensuu
Tengén Juhani ACBAAMBB 1944 Vantaa
Tenkanen Aarno AAFEAEDA 1938 Helsinki
Tenkanen Aino AAFEAECD 1939 Lempäälä
Tenkanen Anitta AAFEFAHB 1951 Helsinki
Tenkanen Anneli AAFEABCB 1961 Helsinki
Tenkanen Antti AAFEABAB 1936 Lempäälä
Tenkanen Arto AAFEFEABB 1965 Kyröskoski
Tenkanen Arto AAFEFFCAA 1959 Helsinki
Tenkanen Arto AAFEFFHB 1952 Kerava
Tenkanen Atte ACAECABADA 1965 Turku
Tenkanen Aulis AAFEFFCA 1934 Helsinki
Tenkanen Aune AAFEAEG 1 1924 Punkalaidun
Tenkanen Eeva ACAECABADAE 1996 Turku
Tenkanen Eeva ACAEBAABAA 1961 Detmold
Tenkanen Eija ACAECAEFBA 1967 Sastamala
Tenkanen Elias ACAECABADAF 1999 Turku
Tenkanen Erkki AAFEFFGC 1950 Järvenpää
Tenkanen Esa AAFEFFKB 1966 Köyliö
Tenkanen Hanna AAFEFFCEB 1978 Helsinki
Tenkanen Hannele AAFEFFGE 1954 Huittinen
Tenkanen Hannu AAFEFFIC 1951 Jyväskylän mlk
Tenkanen Heikki ACAECAEFD 1948 Ikaalinen
Tenkanen Heikki AAFEFAJE 1957 Juupajoki
Tenkanen Hilkka AAFEFHA 1 1929 Huhtamo
Tenkanen Ilkka ACAEBAABAC 1968 Espoo
Tenkanen Ilmo AAFEFFCDB 1966 Lappeenranta
Tenkanen Ismo AAFEFFCAB 1960 Helsinki
Tenkanen Joonas AAFEFFFBB 1981 Jämsä
Tenkanen Juhani AAFEFFFB 1951 Jämsä
Tenkanen Juho AAFEAEGBA 1992 Ypäjä
Tenkanen Jussi AAFEAEGB 1958 Ypäjä
Tenkanen Karoliina ACAFBCABAB 1972 Kuopio
Tenkanen Keijo ACAFBCABA 1944 Tampere
Tenkanen Kyllikki AAFEFFF 1 1926 Jämsä
Tenkanen Liisa ACAEBAACC 1939 Helsinki
Tenkanen Maija AAFEFHADA 1985 Huhtamo
Tenkanen Marjatta AAFEFFCD 1 1944 Harjavalta
Tenkanen Markku AAFEFAJA 1950 Forssa
Tenkanen Marko Mikael ACAECABADC 1969 Lohja
Tenkanen Martti AAFEFHAD 1957 Huhtamo
Tenkanen Matti AAFEFFCE 1946 Helsinki
Tenkanen Niilo ACAECABADAA 1988 Turku
Tenkanen Olli ACAEBAAAA 1928 Espoo
Tenkanen Pasi AAFEFEBBA 1970 Espoo
Tenkanen Paula ACAEBAAFC 1946 Helsinki
Tenkanen Paula ACAEBAACBC 1964 Vantaa
Tenkanen Petteri ACAFBBACAA 1976 Tampere
Tenkanen Raili AAFEFEAB 1 1936 Kyröskoski
Tenkanen Raimo ACAECABAC 1932 Vantaa
Tenkanen Riitta AAFEAEGA 1955 Mikkeli
Tenkanen Sami ACAEBAAAACC 1996 Espoo
Tenkanen Sami AAFEFHCCA 1974 Lohja
Tenkanen Samuli AAFEFFFBA 1977 Jämsä
Tenkanen Sari AAFEFFCCC 1969 Pori
Tenkanen Tapio ACAEBAAFB 1944 Halikko
Tenkanen Tarja AAFEFEBB 1946 ESPOO
Tenkanen Teppo AAFEFEBF 1954 Riihimäki
Tenkanen Terhi AAFEFEABA 1961 Turku
Tenkanen Tuomas AAFEFEBFA 1977 Savonlinna
Tenkanen Tuomas ACAFBBACAB 1980 Tampere
Tenkanen Tuomas ACAECABADAB 1990 Turku
Tenkanen Tuomas ACAFBEIBB 1983 Vantaa
Tenkanen Tuomas AAFEAEDAA 1966 Helsinki
Tenkanen Tuomas ACAEBAAAAC 1961 Espoo
Tenkanen Tuomo ACAECABAD 1934 Kerava
Tenkanen Valtteri AAFEFFFBC 1985 Jämsä
Tenkanen Veera AAFEFFCAAA 1991 Helsinki
Tenkanen Veli AAFEFEBC 1947 Harjavalta
Tenkanen Vesa AAFEFFGAA 1966 Lapinkylä
Tenkanen Vesa ACAFBBACA 1952 Tampere
Tenkanen Yrjö AAFEFHAA 1947 Salo
Tenkanen-Kaunisto Essi AAFEFFICB 1978 Hyvinkää
Tenkanen-Kononen Hely AAFEFFGF 1958 Forssa
Tenkanen-Lindeman Susanna ACAFBCABAA 1968 Nokia
Tenkanen-Poikkeus Laina AAFEFFIA 1945 Sastamala
Tenkanen-Walve Leila ACAFBCHF 1946 Alastaro
Timonen Heikki ACBACECDA 1976 Helsinki
Toivola Raili ACBAAMBA 1942 Sodankylä
Tähkiö Marja AAFEFFAB 1933 Forssa
Tähkiö Olli AAFEFFABC 1961 Vantaa
Tähkiö Pekka AAFEFFABA 1957 Espoo
Törmikoski Tuuli ACAFBBAEA 1968 Helsinki
Vatka Terttu AAFEFEBA 1944 Hämeenkyrö
Veini Raija AAFEFHAB 1949 Loimaa
Vesala Päivi ACAFBCACB 1957 Vantaa

Ylläpito: webmaster@tenkaset.fi. Viimeksi päivitetty 01.11.2018.

Sivun yläosaan